صرافی اتریوم


صرافی اتریوم


اتریوم یک پلتفرم منبع باز غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است که می‌توانید آن ‌را مانند یک لپ تاپ یا رایانه شخصی تصور کنید فقط با این تفاوت که در یک دستگاه مجزا اجرا نمی‌شود، درعوض به طور همزمان در هزاران دستگاه در سراسر دنیا اجرا می‌شود و هیچ صاحبی ندارد. اتریوم مانند بیت ‌کوین و سایر رمزارزها به شما امکان انتقال ارز دیجیتال را می‌دهد و توکن بومی شبکه اتریوم، اتر ETH است. اتریوم از شبکه بلاک چین استفاده می کند تا امکان ایجاد برنامه هایی را فراهم کند که می توانند در فضای بلاک چین اجرا شوند و به این ترتیب از دستکاری و موارد دیگر محافظت شوند.

شبکه بلاک چین اتریوم بسیار قوی تر از شبکه بلاک چین بیت کوین است و هدف آن ایجاد یک دنیای غیرمتمرکز است که کاربران می توانند بدون نیاز به اعتماد به شخص سوم با برنامه‌های غیرمتمرکز معامله انجام ‌دهند. هچنین اتریوم مانند بیت کوین محدودیت عرضه ندارد، همان طور که می دانید بیت کوین محدودیت 21 میلیون کوین را دارد.

همچنین با توجه به پروژه ارتقا بلاک چین اتریوم که به عنوان اتریوم2.0 شناخته می شود، نوید پیشرفت های چشمگیری در عملکرد شبکه اتریوم را می دهد. اتریوم 2.0 به دلایلی، به ویژه در مورد مقیاس پذیری، یک ارتقا مهم در شبکه اتریوم است . اتریوم 2.0 معروف به اتر 2.0 یا سرینیتی، جدیدترین نسخه برای ارتقا شبکه اتریوم است که قرار است در کنار حل سایر موارد، مقیاس پذیری شبکه را نیز بهبود ببخشد. اهداف اصلی اتریوم 2.0 عبارتند از: انعطاف پذیری، امنیت، سادگی، ماندگاری، تمرکززدایی. بنابراین بدیهی است که برای سرمایه گذاری در اتریوم خیلی دیر نیست. ما در مراحل اولیه اتریوم هستیم و هیچ کس نمی داند که دقیقا چه توانایی دارد. اما بسیاری از شرکت های بزرگ توانسته اند پتانسیل اتریوم را ببینند و معتقدد در آینده تحول عظیمی در سیستم های مالی و در ایجاد یک دنیای غیر متمرکز خواهند داشت. برای اطلاع از نحوه خرید اتریوم مقالات "خرید اتریوم" و "چگونه اتریوم بخریم؟" را مطالعه بفرمایید.

استخراج اتریوم

ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته توانسته اند پیشرفت چشمگیری کسب کنند.  اتریوم نیز به عنوان بزرگ ترین آلت کوین شناخته شده در سال های اخیر با رشد چشمگیری رو برو بوده است و در روزهای اخیر نیز توانسته رکورد قیمتی تاریخی خود را در 19 ژانویه 2021(30 دی 1399)، بشکند.

استخراج اتریوم شبیه به استخراج بیت کوین است. به بیان ساده ، استخراج ارز رمزپایه فرایندی برای حل مسائل پیچیده ریاضی است. ماینرها اساساً سنگ بنای بسیاری از شبکه های ارز رمزنگاری شده هستند زیرا آنها وقت و توان محاسباتی خود را برای حل این مسائل ریاضی صرف می کنند و اصطلاحاً "اثبات کار" که نام علمی ماینینگ است را برای شبکه ارائه می دهند که تراکنش های اتر را تأیید می کند. در واقع در این فرآیند، کامپیوتر برای تایید تراکنش‌ها به رقابت می‌پردازند و باید یک مسئله محاسباتی را به منظور دریافت پاداش خود حل کنند وهرچه تعداد ماینرها افزایش می‌یابد، امنیت شبکه هم بیشتر می‌شود و به این ترتیب، اعتماد به آن افزایش خواهد یافت. در حال حاضر پاداش استخراج هر بلاک ۲ واحد اتر است که تقریباً هر ۱۴ ثانیه به ماینرها تعلق می‌گیرد.

برخلاف بیت کوین که محدود به ۲۱ میلیون واحد است، تولید اتر در حال حاضر هیچ محدودیتی ندارد. اگر بیت کوین را به طلای ارزهای دیجیتال باشد، اتریوم الماس ارزهای دیجیتال است. زیرا بیت کوین تنها ارزش ذاتی دارد اما اتریوم علاوه بر ارزش ذاتی، ارزش و کاربرد صنعتی نیز دارد.

خرید اتریوم

اتریوم نیز مانند بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش می‌شود و می توان آن را روی کیف پول ها ذخیره و منتقل کرد. در حال حاضر بهترین راه برای خرید اتریوم مراجعه به سایت صرافی ارزهای دیجیتال است. در این صرافی ها امکان خرید و فروش ارز دیجیتال از جمله اتریوم برای کاربران مهیا است. همچنین اکثر این صرافی ها خدمات کیف پول نیز به کاربران ارائه می دهند تا بتواند ارزهای دیجیتال مختلف را در کیف پول اختصاصی خود ذخیره کند.   

در حال حاضر صرافی های متعددی در سراسر دنیا فعالیت می کنند که اکثر آنها به دلیل تحریم های مالی برای کاربران ایرانی فیلتر هستند. از این رو امن ترین و مطمئن ترین راه برای خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران مراجعه به سایت صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران است. در این صرافی ها می توانید پس از ثبت‌نام و احراز هویت، به‌طور مستقیم با کارت بانکی خود اتریوم بخریدکه بیتکس 24 یکی از شناخته شده ترین و امن ترین صرافی های فعال در ایران است.

صرافی بیتکس 24

بیتکس 24 یکی از صرافی های فعال ارزهای دیجیتال در ایران است. در این صرافی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت ریالی برای کاربران مهیا است.

سایت صرافی بیتکس 24 با طراحی آسان و امن به صورت 24 ساعته، آنلاین با فروش سریع و واریز آنی به کاربران خدمات ارائه می دهد. همچنین با ارائه خدمات کیف پول امکان نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول های شخصی را به کاربران ارائه می دهد. همچنین خرید و فروش در بیتکس 24 به صورت  P2P انجام می شود یعنی کاربران به صورت مستقیم و بدون واسطه می توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنند.

در اکثر صرافی های ارز دیجیتال در ابتدا باید احراز هویت انجام دهید. توجه کنید که احراز هویت به دلیل جلوگیری از جرایمی مانند پول شویی، کلاهبرداری و فرار مالیاتی انجام می شود. در بیتکس 24 نیز در ابتدا باید احراز هویت انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ئبت نام و احراز هویت در بیتکس 24 مقاله " نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24" را مطالعه بفرمایید.

در مرحله بعد نیاز به ثبت شماره کارت و شماره شبا بانکی خود جهت واریز و برداشت های ریالی دارید و بعد از شارژ کیف پول خود در سایت می توانید وارد بازار حرفه ای بیتکس 24 شوید و ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر جهت نحوه شارژ کیف پول مقاله  نحوه واریز و برداشت ریالی را در بیتکس 24  مطالعه بفرمایید. 

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه بفرمایید.