خرید اتریوم


خرید اتریوم


اتریوم در سال های گذشته تبدیل به یک ارز دیجیتال محبوب شده است. برخلاف بیت کوین و ارز رقیب یعنی لایت کوین، اتریوم توسط بسیاری از شرکت ها و استارتاپ ها به عنوان راهی برای انجام معاملات (و موارد دیگر) پذیرفته شده است. می توان اتریوم را به عنوان الماس ارزهای دیجیتال ببینیم زیرا هم ارزش ذاتی دارد و هم ارزش صنعتی. در مقایسه با بیت کوین که به عنوان طلای ارزهای دیجیتال شناخته می شود، ارزش صنعتی زیادی ندارد، اما مردم آن را خریداری می کنند. با توجه به محبوبیت اتریوم، بسیاری از مردم کنجکاو هستند که در واقع چیست، تفاوت آن با بیت کوین چیست؟ و سرمایه گذاری در آن چگونه است؟ برای آشنایی با نحوه خرید بیت کوین مقاله "خرید بیت کوین" را مطالعه بفرمایید.

اتریوم اساساً یک دنیای غیرمتمرکز را ایجاد می کند که کاربران به‌صورت مستقیم و بدون اینکه نیاز باشد به شخص سوم اعتماد کنند، با برنامه‌های غیرمتمرکز معامله انجام می‌دهند، قرارداد ثبت می‌کنند و از انواع خدمات مالی و غیرمالی استفاده می‌کنند و به توسعه دهندگان و برنامه نویسان اجازه می دهد کد هر برنامه ای را اجرا کنند. صبر کنید، یعنی چی؟ من فکر می کردم اتریوم پول است ... خب جنبه پولی هم دارد. در واقع بیت کوین از فناوری به نام بلاک چین به طور خاص برای انجام معاملات پولی استفاده می کند اما اتریوم از فناوری بلاک چین استفاده می کند تا امکان ایجاد برنامه هایی را فراهم کند که می توانند در فضای بلاک چین اجرا شوند و به این ترتیب از دستکاری و موارد دیگر محافظت شوند. با این حال، موضوع این است که اتریوم از توکنی به نام اتر استفاده می کند که مانند بیت کوین می توان از آن در معاملات استفاده کرد. این قسمت ارزش پولی اتریوم است. اتریوم به دلیل توانایی های منحصر به فرد خود، توجهات مختلفی را در امور مالی، دارایی های ملکی، سرمایه گذاران، توسعه دهندگان نرم افزار، تولیدکنندگان سخت افزار و موارد دیگر به خود جلب کرده است. اگر شما هم می خواهید در این فناوری بزرگ نقشی داشته باشید در ادامه نحوه خرید اتریوم را توضیح خواهیم داد.

تفاوت اتریوم و بیت کوین

تفاوت اتریوم با بیت کوین چیست ؟

یکی از تفاوت‌های اصلی بیت کوین و اتریوم، تعداد واحدها (عرضه) این دو است. بیت کوین محدودیت عرضه دارد و تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد، اما اتر نامحدود عرضه خواهد شد.

همچنین بیت کوین به عنوان یک ارز طراحی شده است و از فناوری بلاک چین برای تسهیل معاملات پولی استفاده می کند. از طرف دیگر، اتریوم برای تسهیل پردازش نرم افزار، توکنی به نام اتر طراحی کرده است و در نتیجه علاقه مردم به این فناوری ارزش بیشتری پیدا کرده است. اتر همان چیزی است که مردم می خواهند روی آن سرمایه گذاری کنند. با این حال، برنامه های زیادی در اتریوم در حال توسعه هستند و حتی برخی از شرکت های بزرگ مالی درگیر این فضا هستند که می تواند بسیار هیجان انگیز باشد زیرا اتریوم می تواند در آینده تحول عظیمی را در امور مالی ایجاد کند.

بنابراین شبکه اتریوم به نسبت بیت کوین بسیار جدیدتر و بسیار قوی تر است. در شبکه اتریوم امکان هوشمند سازی قردادها وجود دارد. علاوه براین با اتریوم، شما می‌توانید کد اختصاصی خود را گسترش دهید و با نرم ‌افزارهای ایجاد شده کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید. به دلیل قابلیت تغییرپذیری که دارد، انواع برنامه‌های پیشرفته را می‌توانید در اتریوم راه اندازی کنید. به عبارت ساده، ایده اصلی اتریوم این است که توسعه دهندگان می‌توانند کدی را ایجاد و راه‌اندازی کنند که به‌ جای یک سرور متمرکز، در یک شبکه توزیع شده اجرا شود. یعنی در حالت تئوری، این برنامه‌ها نمی‌توانند خاموش یا سانسور شوند.

اتریوم  در حال حاضر بسیار ارزان تر از بیت کوین است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله بیش از 35000 دلار در هر واحد معامله می شود، در حالی که اتر فقط در حدود 1000 دلار معامله می شود.

نحوه خرید اتریوم در ایران

اتریوم دومین ارز دیجیتال شناخته شده بعد از بیت کوین است و از فناوری بلاک چین استفاده می کند و بسیاری از قراردادهای هوشمند بر روی آن پیاده سازی می شود. درواقع ارز دیجیتال اتریوم "اتر" نام دارد و با علامت اختصاری ETH نشان داده می شود. یکی از بزرگ ترین هدف های اتریوم غیرمتمرکز کردن همه چیز است.

نحوه خرید اتریوم مشابه خرید "بیت کوین" است. یکی از راحت ترین و محبوب ترین روش های خرید اتریوم از طریق صرافی های ارز دیجیتال انجام می شود. صرافی های ارز دیجیتال معتبری در جهان وجود دارد که برخی از آنها به دلیل تحریم های مالی برای کاربران ایرانی فیلتر هستند. بنابراین بهترین راه خرید از طریق صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران است.

صرافی های معتبر زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است.

خرید اتریوم در صرافی بیتکس 24

در بیتکس 24 امکان خرید اتریوم به صورت ریال برای شما فراهم است. برای خرید اتریوم از طریق صرافی ارزهای دیجیتال در وهله ی اول باید احراز هویت انجام دهید. در واقع در احراز هویت فرد هویتی را که مدعی آن شده است را باید ثابت کند. زمانی که بحث تراکنش مالی در یک سایت پیش می‌آید احراز هویت اهمیت زیادی پیدا می‌کند و از آنجایی که این تراکنش‌های مالی با سرمایه مردم در ارتباط هستند و گاهی مبالغ کلانی را شامل می‌شوند، کارگزاران این حوزه‌ها باید از هویت کاربران خود مطمئن باشند.

بنابراین بعد از ثبت نام و تایید احراز هویت در بیتکس 24 شما می توانید ارز دیجیتال اتریوم را خریداری کنید. معاملات در صرافی بیتکس 24 به صورت آنلاین و 24 ساعته انجام می شود.

همچنین معاملاتی در این صرافی به صورت همتا به همتا انجام می شود به این نحو که شما بدون واسطه و به صورت مستقیم می توانید با سایر کاربرها خرید و فروش انجام دهید.

برای اطلاع از نحوه احراز هویت و خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24، مقاله (نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، نحوه واریز و برداشت ریالی در بیتکس 24، نحوه خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24) را مطالعه کنید.

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.