تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش


تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش


چندی پیش، در یک کهکشان نه چندان دور برخی از افراد باهوش بیت کوین را اختراع کردند. در آغاز، فقط چند علاقه مند در مورد ارز جدید هیجان زده بودند اما خیلی زود مردم شروع به درک این ارز کردند. بنابراین، تعداد استخراج کنندگان و افرادی که بیت کوین دارند و با آن پرداخت می کنند به طور تصاعدی رشد می کند. تنها مسئله این است که سرعت معاملات بیت کوین با حدود 7 معامله در ثانیه بسیار کند است. برای مقایسه، ویزا در هر ثانیه حدود 24000 تراکنش انجام می دهد. در سال 2017 مشخص شد که معاملات زیادی در حال انجام است و اصلاحاتی لازم است تا به بیت کوین اجازه دهد مقیاس بیشتری بگیرد.

بنابراین، چرا نمی توان حجم معاملات را افزایش داد؟

این یک سوال عالی است در ابتدا، اندازه بلاک های بیت کوین 1  مگابایت بود (امروز 2 مگابایت است). بنابراین، چرا نمی توان آنها را به تعداد بیشتری تبدیل کنند، به عنوان مثال 820،100 مگابایت؟ پاسخ به این را می توان با استفاده از مثال ترافیک سنگین توضیح داد. به عنوان مثال، بگویید که ما یک مشکل ترافیک سنگین داریم، بنابراین تصمیم داریم سرعت مجاز را به 200 مایل در ساعت تغییر دهیم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اول از همه، مسئله ایمنی وجود خواهد داشت زیرا با این سرعت احتمال تصادف و آسیب دیدگی افزایش می یابد. با این وجود یک مشکل بالقوه بزرگتر این است که اکنون وسایل نقلیه قدیمی و کوچک، شرایط ورود به بزرگراه را نخواهند داشت، زیرا آنها نمی توانند به اندازه کافی سریع حرکت کنند. بنابراین بزرگراه پر از افراد بزرگ با ماشین های بزرگ خواهد بود و یک راننده منظم در خانه می ماند یا جاده های خلوت تر را طی می کند تا به مکانی که می خواهد برسد. این دقیقاً همان اتفاقی است که با افزایش سایز بلاک رخ خواهد داد.

بلوک های بیشتر = داده های بیشتر برای پردازش هر معامله، بنابراین نودهای کوچک قادر به پردازش این داده های افزایش یافته نخواهند بود و عدم تمرکز اجتناب ناپذیر می شود.

راه حل چیست؟

در واقع جامعه بیت کوین به دو گروه تقسیم شدند.  یک گروه ادعا می کند که بیت کوین هرگز به عنوان یک راه حل برای پرداخت طراحی نشده است، گروه دیگر می گوید که باید مقیاس بندی شود. از آنجایی که هیچ یک از گروه ها تسلیم نشدند، در آگوست 2017 بیت کوین با استفاده از فرآیندی به نام هارد فورک به دو شبکه تقسیم شد و  نسخه جدیدی از بیت کوین به نام بیت کوین کش را ایجاد کردند. بیت کوین کش از همان کد استفاده می کند اما سایز بلا ک 8 مگابایت است.  سایز بلاک افزایش یافته امکان انجام حدود دو میلیون تراکنش در روز را امکان پذیر می کند.

بیت کوین و بیت کوین کش در کیف پول شما

خوب، این زن و شوهر طلاق گرفته اند، اما چه کسی بچه ها را نگه می دارد؟ چه اتفاقی برای افرادی افتاد که قبل از فورک بیت کوین داشتند؟ ساده ترین راه برای حل مسئله کلون سازی کیف پول ها بود. آخرین بلاک استخراج شده، قبل از فورک، 478558 بود. بنابراین، اگر قبل از آن بیت کوین داشته باشید، پس از فورک به همان مقدار بیت کوین کش خواهید داشت. آسان است ، نه؟ کاش می توانستیم همین کار را با کودکان انجام دهیم. (شوخی کردم، وحشتناک است!). فقط تصور کنید که بجای 2 فرزند، ناگهان 4 فرزند دارید و مطمئن نیستید که پسر اصلی شما کیست. در مورد مدرسه، دوستان، خانواده چطور؟ به نظر می رسد مانند یک کابوس است.

در دنیای بیت کوین این کابوس در آنچه به عنوان "حمله مجدد" شناخته می شود محقق شد. هر شخص پس از تقسیم، بیت کوین یکسان با همان کلید خصوصی در دو کیف پول داشت. این بدان معناست که افراد می توانند از کلید خصوصی برای معامله با ارز دیگر استفاده کنند. به جای پرداخت فقط از یک کیف پول، همان مبلغ از کیف پول دوم نیز کسر می شود. مانند اینکه اگر شما دو آپارتمان دارید و شخصی به یکی از آنها لپ تاپ وارد می کند، او همچنین می تواند همان لپ تاپ را از آپارتمان دیگری بردارد.

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش

بنابراین، قبل از این ما نیاز به انتخاب بین بیت کوین، ریپل، اتریوم و سایر آلت کوین ها را داشتیم که به اندازه کافی گیج کننده بود، اکنون ما باید از بین دو بیت کوین یکی را انتخاب کنیم. احتمالا می پرسید کدام یک بهتر است؟ در واقع، هر ارز دارای موافقان و مخالفان خود است. اجازه دهید برخی از این موارد را در زیر بررسی کنیم.

نام جدید

البته خود  نام بیت کوین است که کلمه پول نقد یا کش به آن اضافه شده است که تصادفی نیست. سازندگان قصد دارند آینده این ارز به شکل جدیدی از پول نقد تبدیل شود.

مزیت ها و معایب

اندازه بلاک بزرگ تر (8 مگابایت)، در نتیجه معاملات بیشتری می توانند با هزینه کمتری پردازش شوند. بیت کوین استخرهای استخراج زیادی دارد، بنابراین هیچ کس به اندازه کافی قوی نیست که یک ماینر تنها 51 درصد اکثریت حاکمیت آنها را داشته باشد و کاملاً غیرممکن است. برعکس، بیت کوین کش بسیار متمرکز عمل می کند در حال حاضر ما 3 استخر استخراج داریم که بیش از 51 درصد با هم کار می کنند. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد زیرا آینده ارز بیش از حد به این سه متکی است.

تفاوت فنی بیت کوین کش

 از نقاط ضعف خود آگاه است و با اضافه کردن تنظیمات محافظتی، این شکاف ها را برطرف کرده و ارز جدید را برای استفاده از همه امن تر می کند.

روش خرید بیت کوین کش

برای خرید بیت کوین کش صرافی ارزهای دیجیتال زیادی در ایران فعالیت می کنند. که صرافی بیتکس 24 یکی از معتبرترین و امن ترین صرافی های ارزهای دیجیتال است. در یبتکس 24 معاملات به صورت همتا به همتا، آنلاین و 24 ساعته انجام می‌شوند. همچنین بیتکس 24 دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشد. بعد از ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24، کیف پول به صورت اتوماتیک برای شما ایجاد می شود. کیف پول سایت به صورت سخت افزاری و از امنیت بالایی برخوردار است.

 

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید بیت کوین و بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.