تتر چیست؟


تتر چیست؟


ارز دیجیتال تتر Tether شناخته شده ترین استیبل کوین است. تتر نوعی ارز دیجیتال است و نام اختصاری آن USDT است. در واقع تتر یک استیبل کوین است و معادل یک دلار آمریکاست و قیمت آن همیشه ثابت است که در بازار ارزهای دیجیتال به منظور خنثی‌سازی نوسانات شدید ارزهای دیجیتال شکل گرفته است و از دارایی شما در برابر نوسانات بازار محافظت می‌کند. چند ارز دیجیتال دیگر مثل True USD ، USD Coin تحت عنوان استیبل‌کوین فعال هستند که هیچ یک موفق نشده‌اند به جایگاه تتر دست یابند، در حال حاضر قدرتمندترین ارز دیجیتال باثبات است. تتر در سال 2015 با ارائه‌ی دو توکن USDT و EURT با عنوان دلار تتر و یورو تتر وارد بازار ارزهای دیجیتال شد که در ابتدا روی شبکه‌‌ی بلاک‌چین اتریوم توسعه داده شده بود، اما بعدها روی شبکه بلاک چین اتریوم نیز توسعه یافت. از مزایای تتر برای سرمایه‌گذاران می‌توان به در امان ماندن از نوسانات ارزهای دیجیتال و انتقال آسان پول به صرافی‌ها و کیف پول‌ها به صورت دلاری اشاره کرد. USDT محبوب‌ترین توکن تتر است که پشتوانه‌ی دلاری دارد و ارزش آن تقریبا معادل 1 دلار آمریکا است. در بیشتر مواقعی که در مورد تتر صحبت می‌کنیم، منظور همان توکن USDT تتر می‌باشد.

بنابراین در میان برترین ارزهای رمزنگاری شده، تتر از چند جهت برجسته است. اول اینکه برخلاف سایر دارایی های رمزنگاری نسبتاً ناپایدار، تتر یک استیبل کوین است و یکی از چندین توکن مبتنی بر بلاک چین که ارزش آن با ارز یا دارایی دیگری مرتبط است. این بدان معناست که نوسانات قیمت آن در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بسیار کم است البته با توجه به نرخ تبدیل دلار به ریال این بازار در طول روز نوسان هایی را تجربه می کند. همچنین می تواند به سرمایه گذاران در انتقال آسان پول به صرافی‌ها و کیف پول‌ها به صورت دلاری کمک کند.

معمولاً زمانی که بازار بیت‌کوین و آلت کوین‌ها سیر نزولی پیدا می‌کند، معامله‌گران برای حفظ ارزش دارایی دیجیتال خود به تتر پناه می‌برند. در واقع سرمایه‌گذاران با تبدیل دارایی‌های دیجیتال خود به تتر سعی بر این دارند تا با کاهش ارزش بازار، دارایی آنها کاهش پیدا نکند. امروزه از تتر بجای دلار استفاده می‌کنند در واقع خرید تتر یک راهکار مناسب برای انجام مبادلات تجاری در سراسر جهان قلمداد می‌شود. چراکه شما با خرید تتر خیالتان از بابت نوساناتی که شامل دیگر ارزهای دیجیتال می‌شود راحت است و از طرف دیگر شما یک دلار دیجیتال در اختیار دارید که به سرعت می‌توانید آن را به هر کجای دنیا منتقل کنید. بنابراین اگر شما در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید قطعا نام تتر به گوش تان خورده است. تتر به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه های معاملات به کاربران طراحی شده است. تتر در اوایل سال 2016 در جایگاه سی ام ارزهای دیجیتال قرار داشت اما با روند رو به رشدی که داشت در سال 2019 توانست با پشت سر گذاشتن ارز دیجیتال ریپل و بعد از بیت کوین و اتریوم در جایگاه سوم ارزهای دیجیتال قرار بگیرد.

با توجه به فراز و نشیب‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال، تتر همچنان محبوب است و حجم معاملات روزانه آن به میلیاردها دلار می‌رسد. به طور کلی استیبل کوین‌ها در ماه‌های اخیر به یکی از موضوعات جذاب دنیا تبدیل شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش تتر مقالات "خرید تتر" و "فروش تتر" را مطالعه بفرمایید.

ارز دیجیتال تتر چگونه کار می‌کند؟

فرض کنید ۱ بیت کوین با قیمت ۸۰۰۰ دلار خریده‌اید. کمی بعد قیمت به ۱۰۰۰۰ دلار می‌رسد. خیلی سریع و آسان بیت کوین‌های خود را به تتر تبدیل می‌کنید و ۸۰۰۰ واحد USDT ذخیره می‌کنید. سپس قیمت بیت کوین سقوط می‌کند و به ۶۰۰۰ دلار می‌رسد، اما ارزش سرمایه شما همچنان ۸۰۰۰ دلار است و می‌توانید با آن در قیمت‌های پایین بیت‌کوین بیشتری بخرید. تتر یک راه کار برای جلوگیری از ضرر است. پشتوانه‌ی تتر بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال دلار است، در واقع به ازای هر واحد تتری که تولید می‌شود ۱ دلار آمریکا در ذخایر بانکی نگهداری شده است که به عنوان پشتوانه این ارز دیجیتال عمل می‌کند.  تتر هم روی شبکه‌ی بلاک‌چین بیت‌کوین و هم اتریوم توزیع می‌شود، البته روی شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین کش، ترون و الگورند هم عرضه می‌شود. بنابراین دسترسی به اتریوم بسیار آسان است و می‌توان آن را روی کیف پول‌های رسمی اتریوم، بیت‌کوین کش، ترون و الگورند ذخیره کرد. با اینکه تراکنش‌های USDT کاملا غیر متمرکز است، اما نمی‌توان به آن ارز دیجیتال غیر متمرکز گفت زیرا واحدهای تتر نسبت به نیاز بازار و در دوره‌های زمانی مختلف از سوی شرکت آیفینکس تولید و به صرافی بیتفینکس وارد می‌شوند و سپس از آنجا توسط معامله‌گران به صرافی‌های دیگر می‌روند.

معمولاً زمانی که بازار بیت‌کوین و آلت کوین‌ها سیر نزولی پیدا می‌کند، معامله‌گران برای حفظ ارزش دارایی دیجیتال خود به تتر پناه می‌برند. در واقع سرمایه‌گذاران با تبدیل دارایی‌های دیجیتال خود به تتر سعی بر این دارند تا با کاهش ارزش بازار، دارایی آنها کاهش پیدا نکند. امروزه از تتر بجای دلار استفاده می‌کنند در واقع خرید تتر یک راهکار مناسب برای انجام مبادلات تجاری در سراسر جهان قلمداد می‌شود. چراکه شما با خرید تتر خیالتان از بابت نوساناتی که شامل دیگر ارزهای دیجیتال می‌شود راحت است و از طرف دیگر شما یک دلار دیجیتال در اختیار دارید که به سرعت می‌توانید آن را به هر کجای دنیا منتقل کنید.

نتیجه‌گیری

دنیای ارزهای دیجیتال دارای نوسانات زیادی است و همچنان در حال تحول است که سبب ثابت نبودن قیمت‌ها شده است. تتر به سبب قیمت ثابتی که داشته است به عنوان مطرح‌ترین استیبل کوین شناخته می‌شود. خرید تتر یک راهکار مناسب برای سرمایه‌گذاران اعم از حرفه‌ای و تازه‌کار است که به شما کمک می‌کند خرید و فروش خود را انجام دهید و دارایی‌های خود را از نوسانات بازار در امان نگاه دارید .اغلب صرافی‌های ارزهای دیجیتال اعم از داخلی و خارجی از آن پشتیبانی می‌کنند و شما به راحتی و برای انجام انواع مبادلات خود می‌توانید تتر را تهیه کنید.

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش تتر به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.