بیت‌کوین کش چیست؟


بیت‌کوین کش چیست؟


بیت کوین کش به آرامی در حال تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال فعال است و بدون شک یکی از شگفت‌انگیزترین ابداعات چند سال اخیر بوده است. بیت کوین کش یک ارز دیجیتال می‌باشد که از فورک بیت‌کوین ایجاد شده است. در تاریخ 1 آگوست 2017  بلاک‌چین بیت‌کوین، یک فورک را تجربه کرد. فورک به بروزرسانی یک نرم افزار گفته می‌شود. زمانی که فورک اتفاق بیافتد، شبکه به دو بخش تقسیم می‌شود. در واقع برنامه‌نویس با ایجاد تغییراتی در کد منبع یک پروژه، به تولد برنامه‌ای جدید از دل برنامه قبلی کمک می‌کند. زمانی که برنامه‌نویسان از شرایط و قوانین یک ارز دیجیتال ناراضی باشند، راه حلی به نام فورک پیش روی آنها است. در آن زمان نیز کاربران از کند شدن شبکه‌ بیت‌کوین و افزایش کارمزد تراکنش‌ها ناراضی بودند که منجر به فورک بیت‌کوین شد. بیت‌کوین کش نیز مانند بیت‌کوین یک ارز همتا به همتا است که وابسته به هیچ بانک یا شخص ثالثی نیست و کاملا غیر متمرکز است و مانند بیت‌کوین دارای عرضه‌ی محدود 21 میلیون کوین می‌باشد اما بیت‌کوین کش مشکل کند شدن تراکنش‌های بیت کوین را با افزایش اندازه‌ی بلاک، ابتدا به 8 و سپس به 32 مگابایت حل کرد. اندازه‌ی بلاک بیت کوین 1 مگابایت است که سبب می‌شود در زمان فعالیت زیاد بلاک‌چین بیت‌کوین پر شود و تراکنش‌ها در صف انتظار قرار بگیرند بنابراین کاربران به دلیل حجم معاملات باید روزها منتظر می‌ماندند.

برخی معتقد هستند به جای افزایش سایز بلاک می‌توان از راه حل جایگزین segwit استفاده کرد. سگویت فرآیندی است که با حذف اطلاعات امضا از تراکنش‌های بیت‌کوین، اندازه بلاک در بلاک‌چین را افزایش می‌دهد. هنگامی که بخش‌های خاصی از تراکنش حذف می‌شوند، ظرفیت خالی شده، تراکنش‌های بیشتری را به چین (زنجیره) اضافه می‌کند اما تنها 1.7 مگابایت سایز بلاک را تغییر می‌دهد و کاربران خواستار افزایش بیشتر سایز بلاک‌ها بودند، از این رو بیت‌کوین کش را از دل بیت‌کوین بیرون کشیدند.  این فورک منجر شد هرکس که دارنده‌ مقداری بیت‌کوین بود به همان میزان نیز بیت‌کوین کش دریافت کند. در روز فورک بیت‌کوین (1 آگوست 2017) هر یک بیت کوین 2840 دلار ارزش داشت. بیت کوین کش بلافاصله معاملات خود را با قیمت 290 دلار آغاز کرد و در همان روز با 380 دلار بسته شد. اگر کسی مقداری بیت‌کوین را در زمان فورک در اختیار داشت، می‌توانست با دریافت بیت‌کوین کش سود قابل توجهی کسب کند. برای اطلاع از نحوه خرید و فروش بیت کوین کش مقالات "خرید بیت کوین کش"،"فروش بیت کوین کش" و "چگونه بیت کوین کش بخریوم؟" را مطالعه کنید.

فورک بیت‌کوین

مزیت‌های بیت‌کوین کش نسبت به بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین کش دارای مزیت‌های بسیاری است، مثلا با بیت‌کوین کش می‌توانید به هرجای دنیا، تقریباً رایگان پول ارسال کنید در واقع می‌توانید برای هر کسی در هر نقطه از جهان در 365 روز سال پول ارسال کنید و شما هرگز به اجازه یا تأیید کسی احتیاج ندارید. همچنین به وسیله‌ی بیت‌کوین کش می‌توانید بانک خود باشید و بر پول خود کنترل کامل داشته باشید. سرمایه‌گذاری در بانک‌ها به این علت که سازمان‌های متمرکزی هستند می‌توانند مرتکب اشتباه شوند، ورشکسته شوند، حساب‌ها را مسدود کنند و در این صورت از دسترسی شما به پول خود جلوگیری کنند اما بیت‌کوین کش به شما امکان کنترل کامل دارایی خود را می‌دهد که می‌توانید از هرجای دنیا به آن دسترسی داشته باشید. از طرفی دیگر بیت‌کوین کش یک ارز دیجیتال با یک عرضه‌ی محدود است که تضمین می‌کند هرگز بیش از 21 میلیون بیت‌کوین کش وجود نخواهد داشت. دولت‌ها به طور مداوم پول چاپ می‌کنند، و این عرضه‌ی  بی وقفه باعث ایجاد تورم می‌شود اما بیت کوین کش دارای یک عرضه‌ی ثابت می‌باشد که آن را به یک ارز دیجیتال با ارزش تبدیل کرده است.  بوسیله‌ی بیت‌کوین کش می‌توانید حریم خصوصی خود را افزایش دهید و به صورت ناشناس فعالیت کنید. بیت‌کوین کش نسبت به سیستم‌های پرداخت سنتی مانند نقل و انتقالات بانکی و پرداخت کارت‌های اعتباری، امنیت بیشتری را ارائه می‌دهد زیرا معمولاً نمی‌دانید چه کسی آدرس بیت‌کوین را کنترل می‌کند.  بیت‌کوین کش بسته به نحوه استفاده از آن، سطوح مختلفی از حریم خصوصی را ارائه می‌دهد. مهم است که قبل از استفاده از بیت‌کوین کش برای حفظ حریم خصوصی خود کاملاً آموزش ببینید. همچنین با بیت‌کوین کش از تخفیف‌های اختصاصی لذت ببرید. بسیاری از بازرگانان برای پرداخت با بیت‌کوین کش  تخفیف ارائه می‌دهند زیرا کارمزد کارت اعتباری را از بین می‌برد و به رشد این سیستم کمک می‌کند. هزینه‌های شبکه‌ی بیت‌کوین فوق العاده کم است. اگر بخواهید بیت‌کوین کش خود را به ارز فیات مانند دلار آمریکا تبدیل کنید، می‌توانید این کار را از طریق پردازنده‌های تجاری با هزینه‌ای کم انجام دهید که هزینه‌ی آن بسیار کمتر از کارمزد کارت‌های اعتباری است بنابراین بیت‌کوین‌ کش یک شبکه باز است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون دخالت هیچ نهاد یا سازمانی با سایر کاربران در ارتباط باشید.  

چرا ارزش بیت‌کوین در حال حاضر از بیت‌کوین کش بیشتر است؟

بیت‌کوین در حال حاضر دارای ارزش بیشتری نسبت به بیت‌کوین کش است زیرا از نظر اقتصادی هزینه‌های بالاتر و نقل و انتقالات کندتر، برای حفظ ارزش دارایی‌ها مفید هستند. به همین دلیل استفاده از آن سخت‌تر و گران می‌شود و از نظر اجتماعی نیز بیت‌کوین دارای نام اصیل بیت‌کوین است که این موضوع به شناخت بیشتر برند کمک کرده است و مردم بیشتر به سمت آن جذب می‌شوند و این به نوبه‌ خود باعث ارزشمندی و جذابیت آن شده است.

کیف‌ پول بیت‌کوین کش چیست؟

از آنجا که بیت‌کوین کش یک ارز دیجیتال است، برای نگهداری آن به کیف پول‌های دیجیتالی نیاز داریم. برای بیت‌کوین کش ده‌ها کیف پول در نام‌ها و انواع مختلف عرضه شده است. با نرم‌افزارهای رایگانی که تعدادشان بسیار زیاد است، به‌ راحتی می‌توانید این ارز دیجیتال را روی کامپیوتر شخصی، گوشی تلفن همراه یا حتی روی اینترنت ذخیره، دریافت و ارسال کنید. به عنوان مثال کیف پول سخت افزاری لجرنانو، کیف پول موبایلی کوینومی، کیف پول سخت افزاری ترزور، کیف پول موبایل و دسکتاپ جکس و کیف پول دکستاپ اکسدوس از جمله کیف پول‌های معتبر برای ذخیره‌ بیت‌کوین کش هستند.

منبع: bitcoincash.org

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.